Scoaterea din producţie a detectoarelor de fum cu aspiraţie din seria FAAST X

În vederea menţinerii în topul furnizorilor de produse performante şi pentru a putea asigura un suport tehnic eficient, întreprindem în mod sistematic acţiuni de optimizare a portofoliului nostru de detectoare de fum cu aspiraţie. Ca urmare a introducerii în oferta noastră a detecftoarelor inteligente de fum cu aspiraţie VESDA E, vă informăm că detectoarele de fum cu aspiraţie din seria FAAST X nu mai sunt disponibile în catalogul nostru. Detectoarele FAAST XS, XM şi XT sunt înlocuite acum de detectoarele de fum cu aspiraţie din seria VESDA E.
Subliniem că restructurarea portofoliului nostru NU include detectoarele de fum cu aspiraţie FAAST LT-200. Detectoarele FAAST LT-200 rămân în portofoliul nostru, fiind adecvate în special aplicaţiilor în clasa C de sensibilitate.

Beneficiile seriei de produse VESDA E:

  • Sensibilitate ridicată care asigură o detectare sigură în medii cu mișcare puternică a aerului
  • Detectare inteligentă care asigură reducerea ratei de alarme false
  • Sistem inteligent, integrat de filtrare cu perdea de aer curat, care protejează camera de detectare
  • Design intuitiv care asigură o indicare clară a stării și a valorilor măsurate
  • Aplicație i-VESDA pentru acces de la distanță prin rețea WLAN
  • Tehnologie modulară și flexibilă Stax pentru instalare ușoară

Ce reprezintă pentru dvs. indisponibilizarea produselor din seria FAAST X:

  • De acum înainte, echipa noastră de vânzări va oferi exclusiv noile echipamente VESDA E, dvs. putând să beneficiaţi de avantajele acestor produse în proiectele noi.
  • În cazul în care optaţi pentru noua soluţie, vă asigurăm de sprijinul nostru pentru conversia produselor FAAST X în produse VESDA E în cadrul proiectelor deja ofertate sau aflate în stadiu de comandă.
  • Echipamentele din seria FAAST X rămân disponibile pentru comenzile confirmate sau ofertele valabile până la 31 august 2019.
  • După această dată vom procesa în continuare doar înlocuirile produselor aflate în termen de garanţie.
Deoarece utilizarea detectoarelor de fum cu aspiraţie este strâns legată de condiţiile particulare ale fiecărei aplicaţii, echipa noastră de vânzări vă stă cu plăcere la dispoziţie pentru a vă răspunde la întrebările legate de acest subiect şi pentru a vă sprijini în tranziţia către utilizarea detectoarelor inteligente de fum cu aspiraţie VESDA E.